آموزشی, آیفون

مشکل پخش نشدن صدا در ایفون

حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس در ایفون

حتما برای شما هم پیش اومده که در آیفونتون ویسی در واتس اپ دریافت کنید و بخواهید اون رو گوش بدید. اما وقتی ویس رو پلی میکنید مرتب صدا قطع و وصل بشه و صفحه ی دستگاهتون خاموش و روشن بشه. مشکل خاموش و روشن شدن صفحه هنگام پخش ویس در واتس اپ یک مشکل رایج است به سادگی حل میشود. البته این مشکب فقط مربوط به واتس اپ نیست و ممکن است برای خیلی از نرم افزار هایی که صدا پخش میکندد پیش بیاید. ما در این آموزش این مشکل رو برای همه ی نرم افزار ها حل میکنیم.

علت مشکل پخش ویس در ایفون

Raise to listen یکی از قابلیت های آیفون است که به شما این امکان را میدهد که با قرار دادن گوشی روی گوش خود (به حالتی که با تلفن صحبت میکنید) یک ویس را گوش بدید. وقتی صدایی رو پخش میکنید و آیفون رو روی گوشتون قرار میدید٬ صدا فقط از اسپیکر بالای گوشی پخش میشود و شما میتوانید آن را بشنوید.

Raise to wake یک قابلیت جذاب و کاربردی است٬ اما متاسفانه گاهی اوقات گوشی شما این رو اشتباه تشخیص میده که تلفن روی گوش شما است و یا روی زمین. پس گاهی اوقات که گوشی توی دستتون هست و ویسی رو پلی میکنید قابلیت Raise to wake با یک خطا فکر میکند که گوشی روی گوش شما هست و صدا را فقط از اسپیکر بالایی پخش میکند و صفحه را خاموش میکند.

قابلیت Raise to listen

تمیز کردن سنسور Proximty

اصلی ترین علت خاموش و روشن شدن صفحه حین گوش دادن ویس این است که سنسور Proximity آیفون شما کثیف است. این سنسور مخصوص تشخیص این است که آیا گوشی رو گوش شما است یا هر جای دیگری. پس با تمیز نگه داشتن این سنسور (Proximity Sensor) مشکل پخش ویس در آیفون شما احتمال خیلی زیاد رفع شود. این سنسور در جولوی آیفون٬ بخش ناچ (بالای گوشی جایی که دوربین قرار دارد) هست. برای تمیز کردن این بخش پیشنهاد ما این هست که از یک دستمال ضد خش مناسب استفاده کنید. بعد از تمیز کزدن این قسمت احتمال ۹۹ درصد مشکل حل خواهد شد.

تمیز کردن سنسور Proximity برای حل مشکل پخش ویس در ایفون

 

سنسور پراکسیمیتی در ایفون (Proximity sensor)

خاموش کردن قابلیت Raise to listen

شاید Raise to listen یکی قابلیت ها و ترفند های جالب و کاربردی آیفون باشد اما اگر خاموش شدن صفحه حین پخش ویس شما را آزار میدهد و با تمیز کردن سنسور Proximity هم مشکل حل نمیشود باید آن را غیر فعال کنید. اگر بعد از تمیز کردن سنسور و غیر فعال سازی باز هم مشکل حل نشد ممکن است علت های مختلف دیگری داشته باشد. البته غیر فعال کردن این قابلیت فقط در نرم افزار Messages برای شما مشکل را حل خواهد کرد. البته همانطور که گفتیم با تمیز کردن Proximity Seneor بیشتر اوقات مشکل حل میشود.

حالا چطور این قابلیت رو غیر فعال کنیم؟ فقط کافیه وارد Settings شوید و به بخش Messages بروید. حالا تا آخر صفحه پایین بیایید و در بخش AUDIO MESSAGES (پیام های صوتی) گزینه ی Raise to listen رو غیر فعال کنید. همانطور که گفته شد این کار به احتمال زیاد مشکل رو در Messages رفع میکند. اگر با غیر فعال کردن Raise to listen مشکل رفع نشد توصیه میشه که از سلامت اسپیکر خودتون مطمین بشید.

غیر فعال کردن Raise to listen

البته به یک نکته ی دیگه هم دقت کنید! حتما قبل رفع مشکل پخش صدا در ایفون مطمین بشید که آی او اس دستگاه شما به آخرین نسخه ی موجود به روز رسانی شده باشه.

کلام آخر (خلاصه روش حل مشکل پخش ویس در ایفون)

خلاصه که برای حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس اولین اقدامی که لازم است انجام دهید این است که سنسور Proximity دستگاه خود را تمیز کنید. برای این کار هم پیشنهاد ما این است که از یک دستمال ضد خش استفاده کنید و اطراف دوربین جلوی آیفونتان را تمیز کنید. با انجام این کار ۹۹ درصد اوقات مشکل حل میشود.

برای غیر فعال کردن کامل قابلیت Raise to wake در نرم افزار messages هم باید وارد بخش Settings – Messages شوید و گزینه ی raise to listen رو غیر فعال کنید. خیلی ممنون که تا اینجای مقاله همراه ما بودید. اگر سوالی درباره ی حل این مشکل از ما دارید حتما تو بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *