آموزشی, آیفون, اپل واچ

آموزش باز کردن قفل آیفون بدون برداشتن ماسک از روی صورت

باز کردن قفل آیفون با داشتن ماسک روی صورت

به تازگی اپل با انتشار نسخه ی جدید آی او اس(ios 15.4)٬ این امکان را به شما میدهد که قفل آیفون خود را با وجود داشتن ماسک به روی صورت باز کنید. این روز ها که به خاطر ویروس کرونا استفاده از ماسک رایج شده٬ باز کردن گوشی با فیس آیدی با داشتن ماسک به روی صورت به مشکلی برای کاربران آیفون تبدیل شده. در ادامه ما به شما میگوییم که چجوری با وجود داشتن ماسک هم آیفون خود را باز کنید.

راه های باز کردن قفل  آیفون با ماسک روی صورت

شما برای این کار دو راه دارید. راه اول این است که از قابلیت جدید آپدیت آی او اس یعنی (Face ID With a Mask) که در ادامه توضیح میدهیم استفاده کنید. و یا میتوانید با استفاده از اپل واچ خود این کار را انجام دهید.

استفاده ازقابلیت جدید (Face ID With a Mask)

همانطور که گفتیم این قابلیت با آپدیت جدید ios 15.4 به آیفون اضافه شده و اگر آن را فعال کنید برای باز کردن قفل آیفون نیازی به برداشتن ماسک از روی صورت خود ندارید. شما میتوانید قابلیت را به راحتی در تنظیمات آیفون خود فعال کنید که در ادامه به شما آموزش میدهیم.

قابلیت جدید ios 15.4 باز کردن آیفون با ماسک

فعال کردن (Face ID With a Mask)

برای فعالسازی این قابلیت اول از همه وارد تنظیمات خود شوید سپس وارد بخش (Face ID And Passcode) شوید. در این بخش شما باید گزینه ی Face ID with a mask رو فعال کنید. حالا وارد بخش مربوط به فعالسازی میشوید٬ بعد از انجام مراحل این قابلیت برای شما فعال میشود و میتوانید از این به بعد گوشی خود را حتی با داشتن ماسک هم باز کنید.

فعالسازی قابلیت باز کردن آیفون با ماسک

کدام آیفون ها از قابلیت باز کردن قفل با ماسک پشتیبانی میکنند؟

اول از همه دقت کنید این قابلیت مخصوص ایفون هایی است که از Face ID (تشخیص چهره) پشتیبانی میکنند. در حال حاضر فقط آیفون های سری ۱۳ و ۱۲ از این قابلیت (Face ID With a Mask) پشتیبانی میکنند. البته حتما باید ورژن ای او اس دستگاه شما بالاتر از ۱۵.۴ باشد!

معایب فعال کردن قابلیت Face ID With a Mask

وقتی که میخواهید این قابلیت را فعال کنید زیر دکمه ی فعالسازی خود شرکت اپل به صراحت گفته که (Face ID is most accurate when it’s setup for full-face) به این معنا که٬ سیستم تشخیص چهره وقتی که روی حالت تشخیص کل صورت (بدون ماسک) تنظیم شده بیشترین دقت را دارد. پس یکی از معایب قابلیت Face ID With a Mask همین پایین اوردن دقت آیفون شما در تشخیص چهره است هست.

 

استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل آیفون با ماسک روی صورت

اگر گوشی شما از قابلیت Face ID With a Mask پشتیبانی نمیکند یا به هر دلیلی نمیخواهید از این قابلیت استفاده کنید٬ میتوانید با استفاده از اپل واچ خود قفل آیفونتان را باز کنید.

باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ

فعال کردن قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

برای فعالسازی این قابلیت وارد تنظیمات٬ بخش Face ID And Passcode شوید. در این قسمت اگر سینک اپل واچ با گوشی انجام شده باشد یک بخش به نام UNLOCK WITH APPLE WATCH برای شما نمایش داده میشود. بعد از فعال کردن آن میتوانید قفل آیفون خود را با وجود داشتن ماسک هم باز کنید!

به چند نکته ی مهم درباره ی این قابلیت دقت کنید. برای انجام این کار اپل واچ شما باید روی دستتان باشد٬ دست شما را تشخیص دهد و قفل نباشد. و حتما هم باید روی اپل واچ خود یک رمز داشته باشید! در ضمن فعالسازی سیستم تشخیص مچ دست هم ضروری است.

کدام دستگاه ها از Unlock with apple watch پشتیبانی میکنند؟

آیفون هایی که از سیستم تشخیص چهره پشتیبانی میکنند و آی او اس ۱۴.۵ به بالا به روی آن ها نصب است از این قابلیت پشتیبانی میکنند.

اپل واچ های سری ۳ و بعد آن که دارای واچ او اس ۷.۴ بالاتر هستند از قابلیت باز کردن قفل آیفون با داشتن ماسک پشتیبانی میکنند.

معایب استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل آیفون

شاید Unlock with apple watch یکی از جذاب ترین ترفند های آیفون باشد٬ اما خب معایبی هم دارد. یکی از معایب آن این است که شاید شما همه جا اپل واچ خود را به همراه نداشته باشید. و متاسفانه اپل واچ های قبل سری ۳ از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند.

باز کردن قفل آیفون بدون برداشتن ماسک با اپل واچ

جمع بندی و کلام آخر

گفتیم که برای باز کردن قفل آیفون وقتی که ماسک به صورت دارید٬ دو راه وجود دارد. اولین راه که فقط برای آیفون های سری ۱۲ و ۱۳ است٬ با استفاده از قابلیت جدید که بعد از آپدیت آی او اس (ios 15.4) اضافه شد انجام میشود.بالاتر گفتیم که چجوری این قابلیت رو فعال کنید و این قابلیت رو بررسی کردیم.

و راه دوم استفاده از اپل واچ است. برای استفاده از این قابلیت٬ باید یک اپل واچ سری ۳ و یا جدیدتر داشته باشید و یک آیفون که دارای سیستم Face ID باشد و به آی او اس بالای ۱۴.۵ بروزرسانی شده باشد. برای این کار حتما باید روی اپل واچ خود رمز داشته باشید و سیستم تشخیص مچ دست روی آن فعال باشد.

امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید و به شما کمک کرده باشد. اگر نظر و یا سوالی دارید٬ خوشحال میشیم که تو بخش نظرات همین پست از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *