اکسسوری های اپل, راهنمای خرید

تشخیص اپل پنسل اصل و فیک

تشخیص اپل پنسل اصل و فیک

در این آموزش ما قصد داریم با چند روش ساده به شما آموزش دهیم که چگونه اپل پنسل فیک را تشخیص دهید. اپل پنسل، یا همان قلم لمسی آیپد اپل، یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین لوازم جانبی اپل است. اما حین خرید این محصول جذاب حتما باید دقت کنید که قلم اپل پنسل اصلی را خریداری کنید! تا آخر ایم مقاله برای آموزش تشخیص قلم آیپد فیک با ما همراه باشید. (تفاوت محصولات اپل با کپی)

تشخیص اصل بودن قلم آیپد از روی جعبه

خیلی از مواقع شما میتوانید فقط با بررسی جعبه اپل پنسل تشخیص دهید که ایا این قلم اصل است یا فیک. اول از همه به کیفیت جعبه دقت کنید که آیا با استاندارد های کیفیتی اپل یکی است یا خیر (جنس جعبه، رنگ و لعاب و …). اگر دیدید که کیفیت جعبه خیلی با استاندارد های اپل یکی نیست بدانید که به احتمال زیاد اپل پنسل شما فیک است. حتما به اطلاعات و نوشته های روی جعبه دقت کنید، هر تناقض و یا اطلاعات غلطی روی جعبه میتواند نشانه فیک بودن قلم آیپد شما باشد.

بعد از باز کردن جعبه به وسط آن دقت کنید. همانطور که در این عکس میبینید (محصول فیک بالا و محصول اوریجینال پایین) در قلم ایپد اصل، نوشته Designed by Apple in California در وسط کارت قرار دارد. اما همانطور که میبیند در اپل پنسل تقلبی، این نوشته به صورت نا منظم و بی کیفیت است و در وسط کارت قرار نگرفته است.

تفاوت قلم ایپد فیک و اصل

تفاوت قلم آیپد اصل و فیک

حتما به خود قلم هم دقت کافی را داشته باشید. روی قلم های اپل یک نوشته (Pencil) با لوگوی اپل در کنار آن وجود دارد. همانطور که در تصویر زیر میبینید فونت نوشته Pencil در قلم فیک و اصل متفاوت است. حتما دقت کنید که در قلم آیپد اوریجینال، فونت اصلی اپل به کار رفته است و لوگوی اپل دقیقا به شکل رسمی است.

همانطور که در تصویر زیر میبینید (قلم اصلی در پایین و قلم تقلبی در بالا) در انتهای اپل پنسل اوریجینال دو لوگوی خاص وجود دارد، اما در نسخه تقلبی و فیک این دو لوگو را نمیبینید.

تشخیص اپل پنسل فیک

تفاوت کیفیت ساخت اپل پنسل فیک با اصل

قطعا میدانید که محصولات اصل اپل با فیک آن ها از نظر کیفیت بسیار متفاوت هستند. یکی از روش های تشخیص محصولات فیک اپل، بررسی کیفیت آن ها است. اگر یک محصول را خریداری کرده اید و به نظرتان از نظر کیفیت ساخت خیلی قوی نیست ممکن است که محصول فیک را خریداری کرده باشید. در تشخیص اپل پنسل فیک هم این موضوع صادق است. این موضوع میتواند در مورد کیفیت عملکرد هم صدق کندو اگر میبینید که اپل پنسل شما با کیفیت مناسبی عمل نمیکند ممکن است که محصول تقلبی را تهیه کرده باشید.

کلام آخر

دقت کنید که همیشه نمیتوانید به صورت ۱۰۰٪ با این روش ها قلم آیپد اصل و فیک را تشخیص دهید. پس بهترین کار این است که این محصول را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید. امیدواریم که از این مقاله لذت کافی را برده باشید و کاملا یاد گرفته باشید که چگونه اپل پنسل اصل و فیک را تشخیص دهیم. اگر نظری دارید و یا سوالی درباره این آموزش دارید حتما در بخش نطرات از ما بپرسید، ما خوشحال میشیم که به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *