آموزشی, مک

آموزش اسکرین شات گرفتن در مک بوک MacOS

آموزش تصویری اسکرین شات گرفتن در مک

در این آموزش ما به شما یاد میدهیم که چگونه در مک بوک اسکرین شات بگیریم. البته یکی از این روش ها فقط مخصوص اسکرین شات گرفتن در مک بوک (لپ تاپ اپل) نیست و شما با آن میتوانید از صفحه ی آیمک٬ مک پرو و مک مینی هم اسکرین شات بگیرید. برای انجام روش های این آموزش بهتر است مک او اس خود را به آخرین نسخه ی موجد آپدیت کنید چون ممکن است بعضی از قابلیت ها برای مک آو اس های قدیمی تر کار نکند. خرید مک بوک پرو M2

اسکرین شات گرفتن در مک با کیبورد

همانطور که گفته شد با این روش شما میتوانید از صفحه های آیمک٬ مک پرو و مک مینی هم اسکرین شات بگیرید. اول از همه باید این کلید ها را با هم روی کیبورد مک خود فشار دهید. کلید های command + shift + 5 را با هم نگه دارید تا ابزار های اسکرین شات برای شما باز شوند.

گرفتن اسکرین شات در مک با کیبورد

اگر گزینه ی اول را انتخاب کنید میتوانید از کل صفحه ی مک بوک اسکرین شات بگیرید. فقظ کافیه بعد از انتخاب گزینه روی دکمه ی Capture کلیک کنید.

گزینه ی دوم به شما کمک میکند که فقط از یکی از صفحه هایی که باز کرده اید اسکرین شات بگیرید. به عنوان مثال شما نرم افزار فتوشاپ را باز کرده اید و نمیخواهید در عکس صفحه خود چیزی جز نرم افزار فتوشاپ بیوفتد. برای این کار گزینه ی دوم را انتخاب کنید و موس خود را روی صفحه ی مورد نظر ببرید و کلیک کنید.

وقتی گزینه ی سوم را انتخاب میکنید برای شما یک مستطیل با نقطه چین نمایان میشود. شما میتوانید مکان و سایز این چهار ضلعی را تغییر دهید. با این گزینه شما فقط از قسمت هایی که داخل مستطیل هستند اسکرین شات میگیرید. بعد از مشخص کردن بخش های مورد نظر یا دکمه ی Enter را بزنید و یا از گزینه ی Capture در زیر صفحه استفاده کنید.

در کنار این گزینه های دو گزینه ی دیگر به علاوه ی بخش option وجود دارد. این بخش ها ربطی به اسکرین شات گرفتن در مک بوک ندارد. این سه بخش مخصوص فیلم گرفتن از صفحه ی مک بوک (اسکرین ریکورد) است.

ابزار های اسکرین شات در مک او اس

اسکرین شات سریع با کیبورد

اگر خیلی تنظیمات و … برای شما مهم نیست و صرفا میخواهید یک اسکرین شات معمولی از صفحه ی مک خود بگیرید میتوانید با فشردن کلید های command + shift + 3 این کار را انجام دهید. یا اگر هم میخواهید سریع بخش هایی را مشخص کنید برای اسکرین شات میتوانید کلید های command + shift + 4 را فشار دهید سپس نگه داشتن کلید راست موس خود و تکان دادن آن بخش های مورد نظرتان را مشخص کنید و با رها کردن کلید راست موس اسکرین شات گرفته میشود.

اسکرین شات گرفتن از مک بوک پرو با استفاده از تاچ بار

یکی از تفاوت های مک بوک پرو با مک بوک ایر همین تاچ بار است. شما با استفاده از تاچ بار میتوانید کار های خیلی زیادی با مک بوک انجام دهید و اسکرین شات گرفتن از صفحه هم یکی از آن ها است. برای انجام این کار اول از همه باید میانبر اسکرین شات را به تاچ بار مک بوک خود اضافه کنید.

برای انجام این کار کافیه وارد System preferences بخش Keyboard شوید و گزینه ی Customize Control Strip را انتخاب کنید. حالا شما میتوانید به راحتی هر میانبری رو که میخواهید به تاچ بار مک بوک خود اضافه کنید. بعد از اضافه کردن میانبر اسکرین شات٬ یک آیکان دوربین به تاچ بار اضافه میشود کافیه روی اون کلیک کنید. حالا ابزار های اسکرین شات که در بخش اسکرین شات با کیبورد کارکردشان رو توضیح دادیم برای شما نمایش داده میشود و میتوانید با استفاده از آن ها از صفحه ی مک بوک عکس بگیرید.

اسکرین شات گرفتن در مک بوک پرو با استفاده از تاچ بار

البته همانطور که گفتیم این روش مخصوص مک بوک پرو های با تاچ بار است و با مدل های دیگر مک کار نمیکند.

ممنون که تا اینجای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم که این آموزش به شما کمک کرده باشه. اگر هم سوالی درباره ی گرفتن عکس از صفحه ی مک دارید حتما در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *