آموزشی, مک

چک کردن سریال نامبر مک بوک

چک کردن شماره سریال مک بوکر

چک کردن شماره سریال مک بوک کار بسیار ساده ای است که با چند کلیک ساده و راحت انجام میشود. کافی است که لپ تاپ مک بوک خود را باز کنید و روی لوگوی اپل بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید. سپس روی گزینه اول (About This Mac) کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به مک بوک شما برایتان نمایان شود. همانطور که میبینید این صفحه اطلاعات مهمی درمورد مک بوک شما بهتان نشان میدهد که در پایین همه این اطلاعات شما میتوانید Serial Number یا همان شماره سریال را ببینید. به طور کلی مراحل چک کردن شماره سریال مک بوک به این صورت است:

  1. کلیک کردن روی لوگوی اپل در بالا سمت چپ صفحه
  2. وارد شدن به بخش About This Mac
  3. دیدن سریال نامبر مک بوک در بخش Serial Number پایین صفحه

اگر به لپ تاپ های مک بوک اپل علاقه دارید حتما به صفحه مربوط به خرید مک بوک پرو  M2 ما سر بزنید.

چک کردن شماره سریال مک بوک با سایت اپل

برای چک کردن شماره سریال مک بوک میتوانید از طریق سایت رسمی اپل نیز اقدام کنید. البته این روش نیازمند این است که مک بوک شما به اپل آیدی متصل باشد. اول از همه وارد سایت appleid.apple.com شوید و در سایت ساین این کنید. حالا کافیه مک بوک خود را انتخاب کنید تا اطلاعات مربوط به آن از جمله شماره سریال را ببینید.

دیدن سریال نامبر مک بوک از طریق Terminal

ترمینال Terminal یک برنامه مخصوص مک بوک است که به صورت پیشفرض روی مک نصب است. شما میتوانید با کمک ترمینال terminal شماره سریال مک خود را چک کنید. اول از همه کافیه که برنامه Terminal را باز کنید سپس کافیه کد (system_profiler SPHardwareDataType) را در تریمنال وارد کنید و اینتر را بزنید. حالا شما میتوانید خیلی از اطلاعات سخت افزار مربوط به لپ تاپ خود و سریال نامبر مک بوک خود را ببینید.

کلام آخر

در این مقاله ما بهترین روش ها را برای چک کردن سریال نامبر مک بوک را به شما یاد دادیم تا بتوانید به راحتی به شماره سریال مک بوک خود دسترسی داشته باشید. اگر علاقه دارید میتوانید به سایت اپل که به طور کلی این موضوع را توضیح داده است هم سر بزنید تا اطلاعات کاملی راجع به این موضوع پیدا کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *