آموزشی, آیفون

چگونه امنیت ایفون را افزایش دهیم؟

ترفند های افزایش امنیت ایفون

افزایش امنیت آیفون شما یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که باید بهش توجه داشته باشید. پس برای نگهداری و حفاظت از آیفون خود حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا بتوانید امنیت گوشی خود را یک مرحله ارتفا دهید.

چرا امنیت آیفون مهم است؟

درسته که سیستم عامل آیفون٬ یعنی آی او اس (ios) یکی از ایمن ترنی سیستم عامل ها است٬ اما این به این مهنا نیستش که ما از نکات امنیتی غافل شویم.

۱- ios را مرتب به روزرسانی کنید

معمولا با آپدیت های سیستم عامل ios بروزسانی هایی مربوط به امنیت ها انجام میشود. پس پیشنهاد میکنیم که برای ارتقای امنیت حتما آی او اس دستگاهتان را به روز نگه دارید. جدا از بحث امنیتی٬ آپدیت سیستم عامل هم به افزایش طول عمر باتری کمک میکند و گاهی اوقات قابلیت های جدیدی هم به گوشی شما اضافه میکند.

آپدیت ios برای افزایش امنیت ایفون

۲- از رمز عبور ایمن استفاده کنید

برای افزایش امنیت آیفون استفاده از یک رمز عبور ایمن و قوی ضروری است. به هیچ عنوان گوشی خود را بدون رمز نگذارید! سعی کنید از رمز هایی با رقم های بالا استفاده کنید تا احتمال حدس زدن رمز درست کمتر شود. به هیچ عنوان از رمز هایی مانند ۱۲۳۴۵۶ ٬ ۱۱۱۱۱۱ و رمز هایی شبیه به این ها استفاده نکنید!

۳- فعالسازی SIM PIN

قابلیت SIM PIN باعث افزایش سطح امنیت سیم کارت شما رو گوشی میشود. با این قابلیت میتوانید برای سیم کارت خود یک رمز (PIN) تنظیم کنید تا هربار که گوشی شما خاموش و روشن میشود و یا سیم کارت شما از گوشی جدا میشود٬ از شما درخواست میکند که رمز سیم کارتتان را وارد کنید تا سیم کارت فعال شود.

برای فعالسازی رمز سیمکارت (SIM PIN) وارد Settings – cellular شوید و گزینه ی SIM PIN را انتخاب کنید. حالا کافیه دکمه ی فعالسازی اون رو بزنید و اقدامات لازم را انجام دهید تا رمز سیم کارت شما فعال شود. و اگر هم سیم کارت شما رمز دارد با گزینه ی Change PIN میتوانید رمز آن را عوض کنید.

۴- نرم افزار Find my رو فعال کنید

سیستم Find My به شما کمک میکند که دستگاه های اپل خود را که گم کرده اید ردیابی کنید. این قابلیت فوق العاده ی آیفون این امکان را به شما میدهد که امنیت آیفون خود را مقدار زیادی افزایش دهید. البته دقت کنید که این نرم افزار فقط مخصوص پیدا کردن آیفون نیست! شما میتوانید با Find My اپل واچ و یا ایرپاد گمشده را پیدا کنید.

Find my به صورت پیشفرض روی بیشتر آیفون ها نصب است. اگر در گوشی خود این نرم افزار را پیدا نمیکنید٬ آی او اس خود را بروزرسانی کنید به احتمال زیاد به آیفونتان اضافه میشود.

استفاده از نرم افزار Find my برای امنیت ایفون

۵- غیر فعال کردن سیری و کنترل سنتر در حالت قفل

برای افزایش امنیت آیفون خود میتوانید برخی از امکانات گوشی خود را وقتی قفل است محدود کنید. به عنوان مثال میتواند این کار را برای سیری انجام دهید٬ وقتی که تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید وقتی آیفونتان قفل (Lock) میشود امکان دسترسی به سیری وجود ندارد تا وقتی که قفل آیفون شما باز شود.

پیشنهاد ما این است که سیری (Siri) و کنترل سنتر (Control Center) را در حالت لاک غیر فعال کنید. برای این کار وارد Settings – Face ID & Passcode شوید و دنبال بخش ALLOW ACCESS WHEN LOCKED بگردید. در این بخش میتوانید قابلیت های مختلف را در حالت لاک فعال و یا غیر فعال کنید.

قفل کردن قابلیت های آیفون روی لاک اسکرین

۶- فعالسازی قفل خودکار بعد از مدت مشخص

قابلیت قفل خودکار در آیفون باعث میشود که آیفون شما بعد از مدتی مشخص خود به خود به حالت قفل (Lock Screen) برود. این موضوع باعث میشود که اگر گوشی شما آنلاک بود و گم شد بعد از مدتی صفحه خاموش شود و آیفون به حالت لاک اسکرین برود. در این صورت شما برای باز کردن دوباره ی آیفون نیاز دارید که از پسورد و یا فیس آیدی استفاده کنید.

برای فعالسازی این قابلیت وارد Settings – Display & Brightness شوید و رو Auto-Lock کلیک کنید. حالا میتونید تنظیم کنید که بعد از چه مدتی بعد از آخرین لمس آیفون شما وارد حال لاک (Lock) شود.

فعالسازی قابلیت Auto lock در ایفون

امیدواریم که از این مقاله خوشتون اومده باشه٬ اگر سوالی دارید حتما در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *