آیفون, راهنمای خرید

راهنمای خرید ایفون | بهترین ایفون برای شما کدام است؟

راهنمای خرید بهترین ایفون

اگر شما به فکر خرید ایفون هستید٬ حتما حتما این مقاله را تا اخر بخوانید. چون در این مقاله ی راهنمای خرید ایفون ما به شما بهترین مدل ایفون را متناسب با بودجه و خواسته هایتان انتخاب کنید و بخرید. ما در چند بخش که با بودجه های مختلف سازگار هست مدل های مختلف را معرفی میکنیم و ویژگی های هر مدل را توضیح میدهیم تا شما بتوانید بهترین خرید را متناسب با بودجه و خواسته هایتان داشته باشید.

بهترین ایفون های اقتصادی

اگر میخواهید با بودجه ی نسبتا کم گوشی ایفون تهیه کنید در این بخش چند مدل مناسب با قابلیت هایشان را به شما معرفی میکنیم.

  • ایفون اس ای دو (iphone se 2)
  • ایفون ایکس ار (iphone XR)

۱- ایفون اس ای نسل دوم (iphone se 2)

قطعا یکی از بهترین مدل از ایفون های اقتصادی ایفون اس ای ۲ هست. شاید این مدل دارای چند دوربین و یا صفحه نمایش تمام صفحه نباشد٬ اما سرعت و قدرت این ایفون شما را شگفت زده خواهد کرد. این مدل بعد از ایفون های سری ۱۱ به عنوان یک گوشی اقتصادی معرفی شد. پردازنده ی این مدل دقیقا مانند پردازنده ی ایفون های سری ۱۱ (A13) است. این مدل از قابلیت عکاسی پرتره پشتیبانی میکند که با این قابلیت میتوانید عکس های بسیار جذابی بگیرید.

این مدل از سیستم تشخیص چهره یا فیس ایدی (Face ID) پشتیبانی نمیکند اما در عوض اپل دکمه ی هوم را به این ایفون برگردانده و این ایفون دارای قابلیت تشخیص اثر انگشت (Touch ID) شده است. طبق گفته ی اپل باتری این مدل به شما اجازه میدهد که با یک بار شارژ کامل ۱۳ ساعت فیلم تماشا کنید. و در اخر ایفون اس ای سیستم عامل ای او اس ۱۵ که در حال حاضر جدید ترین نسخه ی ای او اس است را پشتیبانی میکند. این مدل دارای سه رنگ مشکی سفید و قرمز است.

ایفون اس ای ۲۰۲۰

۲ – ایفون ایکس ار (iphone XR)

ایفون ایکس ار بر خلاف ایفون اس ای نسل دوم صفحه نمایش تمام صفحه دارد و از قابلیت تشخیص چهره یا فیس ایدی پشتیبانی میکند. این مدل دارای پردازنده ی (A12) است. جلوی این ایفون شباهت زیادی به ایفون های سری ایکس تا سری ۱۲ دارد و دارای ناچ است. این گوشی دارای صفحه ی نمایش ۶.۱ اینچی٬ دوربین ۱۲ مگا پیکسل است و در سه رنگ آبی قرمز و مشکی عرضه شده است.

ایفون ایکس ار

بهترین مدل های معمولی ایفون

در این بخش راهنمای خرید ایفون به شما مدل هایی که با بودجه ی متوسط رو به پایین تا متوسط رو به بالا میتوانید تهیه کنید را معرفی میکنیم.

  • ایفون ۱۲ مینی و ۱۲ معمولی (iphone 12 – 12mini)
  • ایفون ۱۳ مینی و ۱۳ معمولی (iphone 13 – 13mini)
  • ایفون ۱۱ پرو و پرو مکس (iphone 11 pro – proMax)
  • ایفون ۱۱ (iphone 11)

۱- ایفون ۱۲ و ۱۲ مینی

یکی از بهترین گوشی های اپل که در بازه ی قیمتی متوسط میتوانید انتخاب کنید مدل های ۱۲ و ۱۲ مینی هستند. اگر به دنبال یک گوشی کوچک و جمع و جور هستید و سایز گوشی خیلی برای شما مهم نیست یکی از بهترین انتخاب ها ایفون ۱۲ مینی است. هم کوچکتذ از بقیه ی مدل ها است و هم میتوانید از قابلیت های سری دوازده آن لذت ببرید. اما اگر هم اندازه ی گوشی برای شما مهم هست هم میخواهید از تکنولوژی ایفون های سری دوازده استفاده کنید و نمیخواهید هزینه ی زیادی برای مدل های پرو بکنید٬ پیشنهاد ما ایفون ۱۲ معمولی است. هردوی این مدل ها از قابلیت مگ سیف پشتیبانی میکنند.

هردو تای این مدل ها دارای پردازنده A15 هستند و از ای او اس ۱۵ پشتیبانی میکنند. ایفون های سری دوازده که این دو مدل را هم شامل میشود از اینترنت فایو جی پشتیبانی میکنند. این دو مدل دارای رنگ های جذاب آبی٬ قرمز٬ مشکی٬ سفید٬ سبز کم رنگ و بنفش هستند. مدل ۱۲ مینی با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی و مدل ۱۲ با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی عرضه میشوند.

ایفون ۱۲ و ۱۲ مینی

۲- ایفون ۱۳ و ۱۳ مینی

اگر میخواهید کمی بیشتر هزینه کنید٬ به دنبال این هستید که از قابلیت های ایفون های سری ۱۳ هم بهره ببرید و نمیخواهید پول زیادی بابت مدل های پرو بدهید٬ یکی از بهترین ایفون هایی که میتوانید بخرید مدل ۱۳ و ۱۳ مینی هست. همانطور که در قسمت بالا گفتیم اگر اندازه ی تلفن برای شما مهم نیست میتوانید مدل مینی تهیه کنید و هزینه ی کمتری بپردازید. و اگر نمیخواهید یک گوشی کوچک بخرید مدل ۱۳ معمولی برای شما انتخاب خوبی است. این دو مدل هم مانند ایفون های سری ۱۲ از اینترنت فایو جی (5G) و مگ سیف پشتیبانی میکنند. دوربین این مدل با ایفون های سری قبلی تفاوت دارد و بر خلاف نسل های قبلی٬ دوربین ها به صورت عمودی قرار نگرفته اند بلکه روی قطر اصلی مربع قرار دارند.

این دو مدل در شش رنگ زیبا معرفی شده اند : صورتی٬ آبی٬ مشکی٬ سفید٬ و قرمز. مدل ۱۳ دارای صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و مدل ۱۳ مینی دارای صفحه ی نمایس ۵.۴ اینچی است. این مدل دارای قابلیت جدید سینماتیک مود (Cinematic Mode) است.

ایفون ۱۳ و ۱۳ مینی

۳- ایفون ۱۱ پرو و پرو مکس

حالا اگر دنبال یک ایفون سه دوربینه ی پرو هستید و نمیخواهید هزینه ی خیلی زیادی هم بکنید مدل های ۱۱ پرو و پرو مکس میتواند برای شما انتخاب خوبی باشد. شاید این مدل جدید ترین مدل ایفون نباشد اما میتوانید از قابلیت های پروی این گوشی لذت ببرید. این دو مدل دارای چهار رنگ مشکی٬ سفید٬ گلد و رنگ خاص میدنایت گرین (سبز تیره) هستند. شما میتوانید با هزینه ای کمتر نسبت به مدل های جدید یک ایفون پرو داشته باشید و از سرعت و دوربین پرقدرتش لذت ببرید. مدل ۱۱ پرو با صفحه نمایش ۵.۸ اینچی و مدل پرو مکس با صفحه نمایش ۶.۵ اینچی عرضه میشود. و البته ایفون های سری ۱۱ بر خلاف سری ها ۱۲ و ۱۳ در جعبه خود دارای اداپتور و هندزفری هستند.

ایفون ۱۱ پرو و پرو مکس

۴- ایفون ۱۱

اگر نمیخواهید به اندازه ی خرید یک ایفون سری ۱۳ یا ۱۲ و یا مدل های پرو هزینه کنید٬ یکی از بهترین گوشی های اپل برای شما ایفون ۱۱ است. این ایفون ظاهر نسبتا جدید و مدرنی دارد و دارای دو دوربین است. این مدل هم در جعبه اش دارای اداپتور و هندزفری است و در شش رنگ مختلف به فروش میرسد (سفید٬ قرمز٬ مشکی٬ زرد٬ بنفش و سبز). در نظر داشته باشید که این مدل ای او اس ۱۵ را پشتیبانی میکند.

ایفون ۱۱

ایفون های پرو جدید

اگر به دنبال یک گوشی ایفون قدرتنمد٬ با دوربین قوی و حرفه ای هستید و قیمت آن هم برای شما اهمیتی ندارد٬ ایفون های این قسمت برای شما مناسب است. در ادامه با راهنمای خرید این ایفون ها همراه ما باشید.

  • ایفون ۱۲ پرو و پرو مکس (iphone 12 pro – proMax)
  • ایفون ۱۳ پرو و پرو مکس (iphone 13 pro – proMax)

۱- ایفون ۱۲ پرو و پرو مکس

اگر قصد خرید یک ایفون حرفه ای و بسیار قدرتمند رو دارید و نمیخواهید کمی کمتر از ایفون ۱۳ پرو هزینه کنید٬ ایفون ۱۲ پرو و پرو مکس میتوانند گزینه های خوبی برای شما باشند. با این دو مدل شما میتوانید از قابلیت های فوق العاده ی ایفون های پرو ی سری ۱۲ بهره ببرید و هم یک دوربین قوی را داشته باشید. این گوشی از اینترنت فایو جی و ای او اس ۱۵ پشتیبانی میکند.

این دو مدل در چهار رنگ سفید٬ مشکی٬ طلایی و رنگ خاص و زیبای آبی اقیانوسی (pacific blue) عرضه میشوند. مدل ۱۲ پروی معمولی در اندازه ی ۶.۱ اینچی و مدل پرو مکس در اندازه ی ۶.۷ اینچی به فروش میرسد. این دو مدل مانند مدل های ۱۲ معمولی و ۱۲ مینی از مگ سیف هم پشتیبانی میکنند.

ایفون ۱۲ پرو و پرو مکس

۲- ایفون ۱۳ پرو و پرو مکس

ایفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس٬ پرچمداران اپل. این دو مدل فوق العاده در حال حاضر گران ترین و بهترین مدل های ایفون هستند. دوربین این مدل شما را شگفت زده خواهد کرد. این دو مدل مانند مدل های سری ۱۳ دارای حالت سینماتیک هستند و همانند ایفون های سری ۱۲ لبه های تخت دارند از قابلیت اینترنت فایو جی پشتیبانی میکنند. اندازه ی دوربین این مدل حتی از مدل ۱۲ هم بیشتر است!

این دو مدل دارای ۴ رنگ سفید٬ مشکی٬ طلایی و آبی خاص کم رنگ () هستند. این دو مدل مجهز به تراشه A15 هستند و مدل پرو با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و مدل پرو مکس با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی عرضه میشود. ایفون های سری ۱۳ مانند سری ۱۲ قابلیت پشتیبانی از مگ سیف را دارند.

ایفون ۱۳ پرو و پرو مکس

امیدواریم که این راهنمای خرید بهترین ایفون به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی درباره ی این راهنمای خرید ایفون داشتید حتما در بخش نظرات از ما بپرسید خوشحال میشیم کمکتون کنیم. اگر هم ایفون خریدید و براش دنبال چند بازی جالب و جذاب بودید٬ حتما به مقاله ی بهترین بازی های ایفون سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *