آموزشی, آیفون, ای او اس

آموزش روش های افزایش سرعت آیفون | رفع کندی آیفون

افزایش سرعت آیفون

کند شدن گوشی های آیفون حتما هر کسی را آزار خواهد داد. اگر گوشی آیفون شما کند شده و دوست دارید که سرعت آیفون خود را افزایش دهید حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در این مقاله ما به شما ۱۰ روش برای افزایش سرعت عملکر آیفون معرفی خواهیم کرد که میتوانید آن ها را استفاده کنید و از افزایش سرعت آیفون خود لذت ببرید. امیدواریم که این مقاله به شما عزیزان نهایت کمک را بکند.

1- خالی کردن حافظه برای افزایش سرعت آیفون

گاهی اوقات آنقدر گوشی شما از فایل ها و نرم افزار های مختلف پر است که فضای خالی بسیار ناچیز است و همین موضوع باعث کند شدن آیفون شما میشود. برای این که ببینید حافظه آیفون شما چقدر پر است، به تنظیمات Settings – General – iphoneStorage بروید. در این بخش شما میتوانید اطلاعات خوبی راجع به این که چه چیزی باعث شده حافظه شما پر بشود و چقدر این حافظه پر شده به دست آورید.

حتما این بخش را دقیق بررسی کنید و ببینید که چه چیز هایی بیش از حد فضا اشغال کرده اند و با توجه به نیاز خود اطلاعاتی که به آن ها احتیاجی ندارید را پاک کنید تا سرعت آیفون خود را افزایش دهید.

2- غیر فعال سازی قابلیت Reduce Motion

شما میتوانید با غیر فعال کردن یک قابلیت خیلی ساده در آیفون سرعت آن را در همان لحظه افزایش دهید. با غیر فعال سازی قابلیت Reduce Motion انیمیشن های سیستم عامل آی او اس نسبت به قبل کاهش پیدا میکند و همین موضوع باعث افزایش سرعت آیفون شما میشود. برای غیر فعال سازی این قابلیت وارد تنظیمات آیفون Settings – General – Accessibility  شوید سپس گزینه Reduce Motion را پیدا کنید و آن را غیرفعال کنید تا سرعت گوشی شما افزایش یابد.

3- خاموش کردن Hey Siri

سیری دستیار صوتی گوشی های آیفون است و قابلیت ها و ترفند های سیری بسیار زیاد است. اما اگر مشکل کندی آیفون دارید، پیشنهاد می این است که قابلیت Hey Siri را خاموش کنید. قابلیت هی سیری قابلیتی است که به شما این امکان را میدهد تا با گفتن Hey Siri آن را فعال کنید و هر دستوری که دارید به آن بگویید. برای غیر فعال کردن این قابلیت وارد  Settings – Siri & Search  شوید و گزینه Listen for Hey Siri را غیر فعال کنید.

خاموش کردن سیری برای رفع کندی آیفون

4- پاک کردن هیستوری سافاری

هیستوری مرورگر سافاری میتواند فضای دستگاه شما را اشغال کند و در نتیجه گوشی شما را کند کند. برای پاک کردن هیستوری سافاری وارد تنظیمات settings – Safari – Clear history & website data شوید، سپس هیستوری شما پاک میشود.

پاک کردن هیستوری سافاری برای سریع کردن آیفون

5- کاهش حجم عکس ها

دوربین های آیفون (مخصوصا آیفون های جدید) کیفیت بسیار عالی دارند و در کنار این کیفیت، عکس هایی که توسط این گوشی ها گرفته میشوند حجم بسیار بالایی نیز دارند. برای این که حجم عکس هایی که میگیرید کمتر شود و کمتر فضا اشغال کنند و در نتیجه آیفون شما سریع تر شود به مسیر Settings – Photos & Camera بروید و گزینه Optimize iphone storage را فعال کنید.

6- از icloud استفاده کنید

همانطور که در مورد اول به آن اشاره کردیم، یکی از عوامل مهم کنید آیفون شما، پر بودن حافظه دستگاه شما است. اما اگر تمام اطلاعات دستگاه خود را نیاز دارید و نمیتوانید آن ها را پاک کنید، پیشنهاد ما این است که از فضای icloud استفاده کنید. آی کلود به شما این امکان را میدهد که اطلاعات خود را در فضای ابری اپل ذخیره کنید و دیگر نیازی نیست که آن ها را روی حافظه فیزیکی دستگاه خود نگه دارید. با انتقال برخی اطلاعات خود روی icloud حافظه گوشی شما خالی تر میشود و در نتیجه باعث سریع تر شدن آیفون شما میشود.

استفاده از آیکلود برای افزایش سرعت آیفون

7- آی او اس (ios) دستگاه خود را مرتب به روز کنید

اگر از گوشی های آیفون استفاده میکنید، سعی کنید که حتما آی او اس (ios) خود را به روز نگه دارید. به روز نگه داشتن سیستم عامل گوشی نه تنها باعث افزایش سرعت آیفون میشود بلکه فواید خیلی زیاد دیگری نیز دارد. با به روز کردن ios دستگاه خود یک سری ایرادات امنیتی سیستم عامل برطرف میشود و همچنین بعضی وقت ها قابلیت های جدید به گوشی شما اضافه میشود.

8- غیر فعال کردن Raise to wake

raise to wake یک قابلیت در آیفون است که به شما کمک میکند که وقتی صفحه گوشی شما خاموش است و آن را بلند میکنید صفحه روشن شود. با خاموش کردن این قابلیت شما میتوانید سرعت آیفون خود را افزایش دهید البته خاموش کردن این قابلیت خیلی تاثیر زیادی ندارد.

9- غیر فعال سازی دسترسی به لوکیشن

در آیفون شما میتوانید تنظیم کنید که چه نرم افزار  هایی چه زمانی به لوکیشن شما دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال میتوانید تنظیم کنید که در یک نرم افزار خاص فقط وقتی که وارد آن میشوید به لوکیشن شما دسترسی داشته باشد. هر چقدر که دسترسی به لوکیشن ها در اپلیکیشن ها کمتر باشد، سرعت آیفون شما بیشتر میشود.

پس سعی کنید که در نرم افزار هایی که نیازی ندارند دسترسی به لوکیشن را قطع کنید تا باعث کندی گوشی آیفون شما نشود. برای این کار هم وارد تنظیمات گوشی settings شوید و گزینه Location Services را انتخاب کنید و در زیر آن نرم افزار های مختلف را میبینید و میتوانید تنظیمات مربوط به لوکیشن را در آن ها انجام دهید.

10- گوشی خود را خاموش و روشن کنید

گاهی اوقات اگر مشکل کندی آیفون شما خیلی جدی نباشد، با یک خاموش و روشن کردن ساده یا به اصطلاح (restart) کردن میتوانید مشکل کندی گوشی را حل کنید.

کلام آخر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *