آیفون, ای او اس

چگونه از میزان سلامت باتری آیفون مطلع شویم | سلامت باتری آیفون چیست؟

چگونه سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟

سلامت باتری یا باتری هلث Battery Health در آیفون چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده که پس از خرید آیفون، اول کار از باتری آن راضی باشید و ببینید که خیلی عالی شارژ نگه میدارد و عملکرد خوبی دارد. اما به مرور میبینید که گوشی شما با سرعت بیشتری شارژ خالی میکند و عملکرد باتری آن کاهش داشته است. در این شرایط میتوان گفت که سلامت باتری گوشی شما کاهش داشته است. سلامت باتری آیفون یک عدد است از بین 0 تا 100 که به صورت درصد سلامت باتری ایفون بیان میشود. هرچه این عدد بالاتر باشد و به ۱۰۰ نزدیک تر، یعنی که باتری آیفون شما سالم تر است و عملکرد بهتر و قویتری دارد و هرچه این درصد کمتر باشد یعنی باتری گوشی شما عملکر ضعیف تری دارد.

ویژگی Battery Health در آیفون بعد از انتشار ios 11.3 معرفی شد. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که : چگونه درصد سلامت باتری آیفون را چک کنیم – چند درصد برای سلامت باتری آیفون خوب است، پس حتما تا انتها همراه ما باشید.

چگونه درصد سلامت باتری آیفون را ببینیم؟

دیدن درصد سلامت باتری در آیفون بسیار مهم است. شما میتوانید با مشاهده درصد سلامت باتری در آیفونتان اطلاعات زیادی بدست آورید. در ادامه هم به شما خواهیم گفت که چه درصدی مناسب است. برای مشاهده عدد سلامت باتری، کافیه وارد تنظیمات Settings آیفون خود شوید، سپس وارد بخش باتری Battery شوید و در نهایت، گزینه باتری هلث Battery Health را انتخاب کنید تا عدد سلامت باتری آیفون خود را روب به روی نوشته Maximum Capacity مشاهده کنید. به صورت خلاصه میتوانید این مسیر را طی کنید : Settings > Battery > BatteryHealth

بهتره بدانید که در بخش Battery شما میتوانید به اطلاعات خیلی خوبی نیز دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال میتوانید ببینید که هر نرم افزاری که روی آیفون خود استفاده میکنید چند درصد باتری شما را درگیر میکند. قطعا برای افزایش عمر باتری آیفون اطلاعات این لیست برای شما بسیار مفید خواهد بود.

بررسی سلامت باتری در آیفون

درصد سلامت باتری آیفون تا چند درصد خوب است؟

وقتی که یک آیفون نو خریداری میکنید درصد سلامت باتری آن 100% است. اما بعد از استفاده مداوم و شارژ کردن آن به تعداد زیاد، این عدد به مرور شروع به کاهش پیدا کردن میکند. البته آسیب هایی که به باتری گوشی نیز میرسد میتواند باعث کاهش این عدد شود.

اما حالا به این سوال میرسیم که چه درصدی برای سلامت باتری آیفون خوب است؟ طبق گفته خود شرکت سازنده آیفون، یعنی اپل، درصد بالای ۸۰ برای سلامت باتری در گوشی های آیفون مناسب و خوب است. معمولا درصد سلامت باتری گوشی های آیفون پس از ۵۰۰ چرخه شارژ به درصد هشتاد میرسد. شما میتوانید با رعایت نکات استاندارد برای شارژ کردن آیفون، عدد سلامت باتری را دیر تر پایین بیاورید تا باتری شما دیرتر فرسوده شود.

کلام آخر

در این مقاله، با هم در مورد سلامت باتری در گوشی های آیفون صحبت کردیم. بررسی کردیم که چگونه میتوان عدد سلامت باتری در آیفون را چک کرد. امیدواریم که این پست برای شما مفید واقع شده باشد و به شما کمک کرده باشد. اگر نظری درباره این مقاله دارید، خیلی خوشحال میشیم که از طریق بخش نظرات زیر همین پست با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *