آموزشی, اکسسوری های اپل

چگونه با ایرپاد تلفن جواب دهیم؟

جواب دادن تلفن با ایرپاد

ایرپاد های اپل کاربرد و توانایی های بسیار زیادی دارند. یکی از مهم ترین قابلیت های آن ها، پاسخ دادن تماس ها و رنگ زدن با ایرپاد است. با کمک این ویژگی وقتی که تلفن شما زنگ میخورد ایرپاد شما در گوش شما است میتوانید بدون دست زدن به گوشی و فقط با دکمه های ایرپاد تلفن را جواب دهید و یا رد تماس کنید. حتی حین تماس گرفتن هم میتوانید با کمک ایرپاد تماس را پایان دهید. برای این کار لازم است که از دکمه های هوشمند ایرپاد ها استفاده کنید. دکمه هر مدل از ایرپاد در جای مشخصی قرار دارد. دکمه لمسی ایرپاد پرو (نسل ۱ و ۲) و ایرپاد ۳، در بخش به اصطلاح دسته آن قرار دارد و برای استفاده از آن باید آن را فشار دهید. دکمه ایرپاد نسل ۱ و ۲ در بخش پشت سری آن قرار دارد و برای استفاده از آن باید روی آن ضربه بزنید.

به طور کلی برای تلفن جواب دادن با ایرپاد باید از دستورات زیر استفاده کنید:

  • جواب دادن زنگ تلفن با ایرپاد : یک بار فشار دادن دکمه (در ایرپاد نسل ۱ لازم است دو بار به دکمه ضربه بزنید)
  • رد کردن تماس با ایرپاد : دو بار فشار دادن دکمه (در ایرپاد نسل ۱ لازم است یک بار به دکمه ضربه بزنید)
  • قطع کردن تلفن با ایرپاد (پایان تماس) : یک بار فشار دادن دکمه (در ایرپاد نسل ۱ لازم است دو بار به دکمه ضربه بزنید)چگونه با ایرپاد تلفن را جواب دهیم؟

پاسخ دادن تلفن با ایرپاد

زمانی که گوشی شما زنگ میخورد و قصد دارید که با ایرپاد تلفن را جواب دهید، باید یک بار دکمه ایرپاد را بزنید. البته اگر ایرپاد شما ایرپاد نسل ۱ است باید دوبار پشت سر هم به پشت آن ضربه بزنید. همانطور که بالاتر گفته شد برای استفاده از دکمه در ایرپاد نسل ۱ و ۲ باید به پشت سر آن ضربه بزنید و برای استفاده از دکمه ایرپاد پرو ۲ و ۱ باید دسته آن را فشار دهید. پس از پاسخ دادن به زنگ تلفن با ایرپاد میتوانید آن را قطع کنید که در ادامه آموزش آن را هم به شما خواهیم داد.

رد کردن تماس با ایرپاد

اما گاهی اوقات شما تماسی دریافت میکنید و قصد رد کردن (Decline) آن را دارید. برای این کار کافیه زمانی که گوشی شروع به زنگ خوردن میکند، دوبار پشت سر هم دکمه ایرپاد خود را فشار دهید تا تماس رد شود. اما برای انجام این کار در ایرپاد ۱ باید دکمه را یک بار فشار دهید تا تماس رد شود.

قطع کردن تلفن با ایرپاد

برای قطع کردن تلفن با ایرپاد اپل، کافیه که دکمه ایرپاد را یک بار فشار دهید تا بتوانید تماس را پایان دهید. البته همانطور که بالاتر گفته شد برای استفاده از دکمه در ایرپاد نسل ۱ و ۲ باید به پشت سر آن ضربه بزنید و برای استفاده از دکمه ایرپاد پرو نسل ۱ و ۲ باید دسته آن را فشار دهید.

کلام آخر

در این مقاله چند حرکت جالب درباره تلفن صحبت کردن با ایرپاد به شما آموزش داده شد. قطع کردن تماس تلفن با ایرپاد، جواب دادن تلفن با ایرپاد و رد کردن تماس با ایرپاد مطالبی بود که در این آموزش به آن ها پرداختیم و آموزش دادیم. امیدواریم که از این مقاله لذت کافی را برده باشید و به شما در استفاده از ایرپاد حین تلفن صحبت کردن کمک کرده باشد. حتما اگر سوال و یا نظری درباره این مقاله دارید در بخش نظرات از ما بپرسید ما خوشحال میشیم که به شما کمک کنیم. با تشکر از همراهی شما تا به اینجا! اگر دوست داشتید به مقاله عوض کردن اهنگ با ایرپاد ما هم سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *