آموزشی, اکسسوری های اپل

چگونه ایرپاد گم شده را پیدا کنیم؟ | آموزش پیدا کردن ایرپاد گم شده

آموزش پیدا کردن ایرپاد گم شده

احتمالا تا به حال برای شما هم پیش اومده که حداقل یک بار ایرپادتون رو گم کنید. قطعا پیدا کردن ایرپاد گم شده در یک خونه کار خیلی راحتی نیست٬ اما بعد از خواندن این آموزش به احتمال قوی این کار برای شما بسیار راحت میشود. برای این کار شما نیاز به دانلود هیچ نرم افزار خاصی ندارید.

شما فقط به نرم افزار FindMy که به صورت پیش فرض روی تمام گوشی های ایفون نصب است نیاز دارید. این نرم افزار مخصوص پیدا کردن دستگاه هایی است که آن هارا گم کردید.

پیدا کردن ایرپاد ها

اگر ایرپاد های شما گم شد فقط کافیه وارد نرم افزار FindMy شوید و سپس وارد قسمت Devices شوید. در این بخش شما تمام دستگاه هایی که به نرم افزار FindMy متصل شدن رو میبینید. البته به این نکته دقت داشته باشید که برای انجام این کار بهتره که آی او اس دستگاه خود را به آخرین نسخه ی موجود آپدیت کنید.

پیدا کردن ایرپاد با استفاده از نرم افزار Findmy آیفون

پیدا کردن ایرپاد گم شده از طریق نقشه

برای پیدا کردن ایرپاد گم شده با استفاده از نقشه کافیه به نقشه ای که این نرم افزار به شما نمایش میدهد نگاهی بندازید تا ببینید ایرپاد شما را در نقشه کجا نشان میدهد. البته دقت کنید که اگر شارژ ایرپاد شما تمام شده باشد مکان دقیق ایرپاد را دریافت نمیکنید. در این صورت نرم افزار فایند مای به شما نوشته ی No Location Found یا Offline را نمایش میدهد. البته ممکن است که آخرین جایی که ایرپاد با داشتن شارژ در آنجا بوده را هم به شما نشان دهد.

ردیابی ایرپاد از طریق ایجاد صدا

اگر ایرپاد خود را در جایی نزدیک خود گم کردید قطعا استفاده از این روش بهترین گزینه برای شماست! این راه برای پیدا کردن ایرپاد گمشده با پلی کردن یک صدا ی نسبتا بلند از ایرپاد شما به شما کمک میکند با کمک صدا آن را پیدا کنید. البته دقت کنید که قبل از انجام این کار ایرپاد شما در گوشتان نباشد چون این صدا ممکن است به گوش شما آسیب بزند!

برای انجام این کار کافیه وارد بخش Devices در نرم افزار FindMy شوید و در بین دستگاه های مختلف روی ایرپاد مورد نظر کلیک کنید. مانند تصویر زیر روی گزینه ی PlaySound کلیک کنید تا صدا از ایرپاد شما پخش شود. متاسفانه اگر شارژ ایرپاد های شما به صورت کامل خالی شده باشد این روش برای شما کار نخواهد کرد. وقتی روی PlaySound کلیک میکنید٬ اول از همه به شما هشدار داده میشود که قبل از انجام این کار مطمین شوید ایرپاد ها توی گوشتان نیستند.

گزینه ی PlaySoundبرای پیدا کردن ایرپاد

 

بعد از این که دوباره روی PlaySound کلیک میکنید صدا شروع به پخش شدن میکند و برای شما سه گزینه نمایش داده میشود.

  • Left: وقتی که رنگ این گزینه بنفش است یعنی صدا از ایرپاد چپ شما پخش میشود.
  • Right: وقتی که رنگ این گزینه بنفش است یعنی صدا از ایرپاد راست شما پخش میشود.

برای اولین بار که از PlaySound استفاده میکنید به صورت پیشفرض هردوی آن ها روشن هستند و صدا از هردو پخش میشود. اگر ایرپادتان را پیدا کردید یا به هر دلیلی خواستید که پخش صدا از هندزفری ها متوقف شود٬ کافیه روی گزینه ی Stop کلیک کنید.

پخش کردن صدا از ایرپاد چپ یا راست در FindMy

پیدا کردن کیس ایرپاد گمشده

متاسفانه شما نمیتوانید با استفاده از نرم افزار FindMy کیس ایرپادتان را پیدا کنید. و حتی از طریق ایجاد صدا یا PlaySound هم نمیتوانید چون کیس ایرپاد هیچ اسپیکری ندارد. اما ما برای شما یک راه حل خوب داریم.

حتما تا الان اسم ایرتگ اپل رو شنیدید. این محصول جذاب شرکت اپل به شما در پیدا کردن وسایلتان کمک میکند کافیه اون رو به آیتم مورد نظرتون متصل کنید. و اما برای کیس ایرپاد٬ کافیه یه قاب مناسب که جای جا سوییچی دارد برای کیس ایرپادتان بگیرید و ایرتگ را به جای جا سوییچی آن متصل کنید. با این کار هم از کیس ایرپادتان با قاب در برابر ضربه حفافظت میکند هم با ایرتگ در برابر گم شدن! و در این صورت اگر کیس شما به همراه ایرتگ آن گم شود میتوانید با استفاده از آیفونتان ایرتگ را پیدا کنید و کیس شما هم در کنار آن است.

ممنون که تا اینجای مقاله همراه ما بودید٬ امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشه تا از این به بعد راحت تر ایرپادتان را پیدا کنید. اگر هم خواستید حتما به مقاله ی مربوط به آموزش تنظیمات ایرپاد ما سر بزنید. سوالاتتون درباره ی این مقاله رو هم میتونید همین زیر از طریق بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *