آموزشی, آیفون, ای او اس

اپل کار پلی چیست و چگونه کار میکند؟

اپل کار پلی چیست و چگونه کار میکند؟

اپل کار پلی یکی از قابلیت های جذاب آیفون است که به شما این اجازه را میدهد در ماشین بدون استفاده کردن از گوشی خود یک سری کار ها را انجام دهید. به عنوان مثال شما میتوانید از نرم افزار های مسیریابی استفاده کنید٬ به تماس هایتان پاسخ دهید و … بدون اینکه حتی به آیفونتان دست بزنید! حتی میتوانید از قالبیت های سیری هم استفاده کنید.

در این مقاله ما به بررسی اپل کار پلی و معرفی قابلیت ها و توانایی های آن میپردازیم.

اپل کار پلی چگونه کار میکند؟

همانطور که گفتیم قابلیت کارپلی در آیفون به شما کمک میکند تا در ماشین خود خیلی راحت تر و کم خطر تر از گوشی خود استفاده کنید چون استفاده از گوشی حین رانندگی بسیار خطرناک است و میتواند حادثه ایجاد کند. حالا اپل کار پلی چجوری کار میکنه؟

این قابلیت به شکلی صفحه نمایش ماشین شما را شکل صفحه ی آیفونتان میکند و برخی از توانایی های آیفون را به ال سی دی ماشین شما منتقل میکند. مثلا میتوانید از روی ال سی دی ماشین خود به نقشه نگاه کنید. به عنوان مثال شما میتوانید با صحبت کردن با سیری دستوراتی را انجام دهید (به فلانی زنگ بزن٬ نقشه رو باز کن و …). البته انجام دستورات صوتی در کارپلی نیازمند این است که ماشین شما از آپشن تشخیص صدا بهره مند باشد. در غیر این صورت باید به صورت دستی در ال سی دی این کار ها را انجام دهید.

معرفی کامل اپل کارپلی

چه آیفون هایی اپل کارپلی را پشتیبانی میکنند؟

آیفون های ۵ به بعدی که آی او اس ۷.۱ به بالا روی آن ها نصب است از این قابلیت پشتیبانی میکنند.

کدام ماشین ها از کار پلی پشتیبانی میکنند؟

دقت کنید که بیشتر ماشین های جدیدی که ال سی دی دارند میتوانند از اپل کار پلی پشتیبانی کنند. البته ممکن است در ایران روی بعضی از مدل ها این قابلیت کار نکند یا غیر فعال باشد. دقت کنید همانطور که گفته شد٬ برای صحبت کردن با سیری در کار پلی ماشین شما باید قابلیت تشخیص صدا را داشته باشد. اما اگر هم این قابلیت را نداشت میتوانید از روی صفحه نمایش ماشینتان کارتان را انجام دهید.

استفاده نرم افزار ها در کار پلی

دقت کنید که خیلی از اپلیکیشن ها روی کارپلی کار نمیکنند و فقط بعضی از نرم افزار ها مثل اپلیکیشن های مسیریابی٬ پیامرسان ها و …

استفاده از نقشه در کارپلی

پخش آهنگ با کارپلی

اگر روی آیفون خود آهنگ دارید میتوانید به راحتی با استفاده از کار پلی آهنگ مورد نظر رو توی ماشینتون پخش کنید (آموزش دانلود آهنگ در آیفون)

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و به شما کمک کرده باشه. اگر هم سوالی درباره ی اپل کارپلی دارید حتما در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *