اکسسوری های اپل, راهنمای خرید

مقایسه ی ایرپاد پرو و ایرپاد ۳ | کدام ایرپاد بهتری است؟

مقایسه ی ایرپاد پرو با ایرپاد ۳

ایرپاد پرو و ایرپاد ۳ (Airpods Pro – Airpods 3) هردو از بهترین هندزفری های بی سیم شرکت اپل هستند. امروز ما در این مقاله به مقایسه و بررسی تفاوت ایرپاد پرو و ایرپاد ۳ میپردازیم. ما تمام قابلیت ها٬ شکل ظاهری و قیمت آن ها را با هم مقایسه میکنیم تا به شما کمک کنیم بهترین ایرپاد را برای خرید انتخاب کنید. و در آخر مقاله با توجه به بودجه و نیاز های شما به شما ایرپاد مناسب برای شما را پیشنهاد میکنیم. درضمن اگر قصد اطلاع از قیمت خرید ایرپاد را دارید حتما به لینک مارک شده سر بزنید.

 

سال عرضه

ایرپاد نسل سوم (Airpods third generation) اپل در روز ۲۶ اکتبر سال ۲۰۲۱ عرضه شد. و ایرپاد پرو در روز ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۹. پس با یک حساب کوچک میتوان گفت که ایرپاد ۳ حدود دو سال بعد ایرپاد پرو معرفی شده است.

مقایسه ی شکل ظاهری ایرپاد پرو با ایرپاد ۳

یکی از تفاوت های ایرپاد پرو و ایرپاد ۳ شکل ظاهری آن ها است. هردو ی آنها فقط دارای یک رنگ سفید هستند ولی هم کیس آن ها هم هندزفری ها ی این دو مدل از نظر طراحی و شکل با هم تفاوت دارند.

تفاوت شکل کیس ایرپاد پرو و ایرپاد ۳

کیس ایرپاد پرو کمی از کیس ایرپاد نسل سوم کشیده تر است و بر خلاف آن بیشتر به شکل مستطیل است. کیس ایرپاد نسل سوم هم بیشتر شکل مربع به خود گرفته است و کشیدگی کیس ایرپاد پرو را ندارد. پس در خرید قاب برای کیس ایرپادتان دقت کنید چون از قاب کیس ایرپاد ۳ برای ایرپاد پرو٬ و برعکس نمیتوان استفاده کرد.

مقایسه ی طراحی هندزفری ایرپاد پرو و ایرپاد ۳

اگر به هندزفری های این دو مدل دقت کنید میبینید که یکی از اصلی ترین تفاوت های ظاهری آن ها بالشتک پلاستیکی (EarTip) است. بالشتک های پلاستیکی فقط مخصوص ایرپاد پرو هستند و تا الان ایرپاد های دیگر دارای آن نیستند. این بالشتک ها در سه سایز کوچک بزرگ و متوسط در بسته ی ایرپاد پرو موجود است و میتوانید بالشتک مناسب گوش خود را در ایرپاد پرو قرار دهید.

هردو تای آن ها برخلاف ایرپاد های نسل قبلی دسته های اوریب یا کج دارند. و به جز همین بالشتک پلاستیکی تفاوت خیلی محسوسی بین هندزفری آن ها دیده نمیشود. در تصویر زیر هم سمت چپی ایرپاد نسل ۳ و سمت راستی ایرپاد پرو است.

تفاوت ایرپاد پرو با ایرپاد ۳

قابلیت های حذف نویز و شفافیت صدا

در مقایسه ی ایرپاد پرو و ایرپاد ۳ ٬قابلیت حذف صدا(Noise Cancellation) و شفافیت صدا(Transparency) است که میتواند باعث برتری ایرپاد پرو شود. این دو قابلیت در ایرپاد پرو پشتیبانی میشوند در حالی که ایرپاد نسل سوم این دو قابلیت را پشتیبانی نمیکند. با این دو قابلیت فوق العاده میتوانید کاری کنید که صدا های محیط اطراف را به کمترین میزان بشنوید (Noise Cancellation) و یا برعکس٬ صدا های اطراف را بهتر بشنوید (Transparency). ما در مقاله ی بررسی ایرپاد پرو این دو قابلیت را کامل توضیح دادیم.

حالت حذف صدا و شفافیت صدا در ایرپاد پرو

عمر باتری

نگهداری شارژ ایرپاد نسل سوم از ایرپاد پرو کمی بیشتر است. ایرپاد پرو با هر بار شارژ کامل ۱۰۰ درصدی میتواند تا ۴.۵ ساعت برای شما صدا پلی کند. در حالی که ایرپاد نسل سوم با هربار شارژ کامل تا ۶ ساعت میتواند برای شما کار کند این یعنی یک ساعت و نیم عمر باتری بیشتر!

عمر باتری کیس ایرپاد نسل سوم هم بهتر از کیس ایرپاد پرو است. کیس ایرپاد پرو با شارژ شدن کامل میتواند تا ۲۴ ساعت برای شما کار کند اما کیس نسل سوم تا ۳۰ ساعت٬ یعنی ۶ ساعت عمر بیشتر! عکس زیر هم مربوط مقایسه باتری ایرپاد پرو و ایرپاد نسل سه در وب سایت رسمی اپل است (سمت چپ ایرپاد پرو و سمت راست ایرپاد ۳).

مقایسه ی عمر باتری ایرپاد پرو با ایرپاد ۳

قابلیت صدا های سه بعدی (Spatial Audio)

این قابلیت برای هردو مدل ایرپاد پرو و ایرپاد نسل سوم موجود است و پشتیبانی میشود. این قابلیت جذاب به کاربر این اجازه را میدهد که صدا های اطراف را به صورت سه بعدی و از اطراف خود بشنود. به عنوان مثال وقتی آهنگی در حال پخش شدن است٬ با چرخاندن سر خود میتوانید حس کنید که صدا از سمت و سو های مختلف شنیده میشود.

کیس با قابلیت شارژ مگ سیف

در هردو مدل کیس های با قابلیت شارژ با شارژر مگ سیف (MagSafe)  دارند.

قابلیت شارژ مگ سیف در ایرپاد پرو و ایرپاد ۳

ضد آب و عرق بودن

طبق گفته ی شرکت اپل هردو مدل ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو قابیلت ضد آب و عرق را دارا هستند. البته دقت کنید که خود اپل هم گفته ضد آب بودن این ایرپاد ها به این معنا نیست که میتوانید از آن ها در ورزش های آبی استفاده کنید! ضد آب بودن این مدل ها در شرایط آزمایشگاهی توسط اپل٬ تست و بررسی شده است.

قیمت دلاری ایرپاد پرو و ایرپاد ۳

در حال حاضر ایرپاد پرو با قیمت دلاری ۲۴۹ دلار و ایرپاد نسل سوم با قیمت ۱۷۹ دلار به فروش میرسد.

ایرپاد پرو یا ایرپاد ۳ کدوم رو بخریم؟

حالا در آخر کدوم ایرپاد رو بخریم٬ ایرپاد نسل سوم یا پرو؟ قطعا ایرپاد پرو نسبت به ایرپاد نسل سوم بهتر است و قابلیت های بیشتری دارد. و در عین حال قیمت بالا تری هم دارد. اگر قیمت ایرپاد خیلی برای شما اهمیتی ندارد خرید ایرپاد پرو پیشنهاد ما برای شما است. اما اگر میخواهید کمی کمتر هزینه کنید و قابلیت های نویز کنسلیشن و شفافیت صدا هم به کار شما نمی آید٫ خرید ایرپاد نسل سوم پیشنهاد ما برای شما است. چون هم عمری باتری بیشتری دارد و هم قیمت کمتری دارد.

ممنون از این که تا اینجای این مقاله همراه ما بودید. خوشحال میشیم که شما هم در بخش نظرات بگید که انتخاب شما بین ایرپاد پرو و ایرپاد نسل سوم کدام است و دلیل انتخابتون رو هم بگید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *