آموزشی, اکسسوری های اپل

آموزش تنظیمات ایرپاد اپل در ایفون

تنظیمات ایرپاد در ایفون

در این مقاله ما به شما نحوه ی ورود به تنظیمات ایرپاد در ایفون و تک تک تنظیمات ایرپاد را از جمله تغییر نام ایرپاد٬ تنظیم دستور برای دکمه ها و … آموزش خواهیم داد. پس اگر میخواهید از ایرپاد های خود بهترین استفاده را ببرید حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا صفر تا صد تنظیمات ایرپاد را یاد بگیرید.

ورود به بخش تنظیمات ایرپاد در ایفون

ایرپاد برخلاف اپل واچ نرم افزار مخصوصی برای تنظیماتش ندارد. و ما باید از طریق بخش بلوتوث گوشی ایفون به تنظیمات ایرپاد دسترسی پیدا کنیم. برای این کار وارد Settings شوید و گزینه ی پلوتوث را انتخاب کنید.

ورود به بلوتوث برای تنظیمات ایرپاد

سپس مطمین شوید که ایرپاد شما به ایفونتان متصل است. حالا همانطور که در تصویر زیر میبینید باید روی دایره ی i که مخفف info است کلیک کنید تا وارد تنظیمات ایرپاد شوید.

ورود به تنظیمات ایرپاد در ایفون

معرفی تنظیمات ایرپاد

در این آموزش به عنوان مثال ما از ایک ایرپاد پرو استفاده میکنیم و تمام تنظیمات مربوط به آن را بررسی میکنیم.

تغییر نام ایرپاد (Name)

همانطور که میبینید اول صفحه بخش مربوط به نام ایرپاد شما است. وقتی وارد این بخش (Name) میشوید میتوانید نام ایرپاد خود را عوض کنید و بعد از تعوض اسم ایرپاد شما برای بلوتوث همه ی دستگاه ها به آن نام جدید نمایش داده میشود. برای تغییر نام ایرپاد در آیفون میتوانید آموزش کامل ما را ببینید.

تنظیمات صدا ایرپاد (NOISE CONTROL)

این بخش مخصوص ایرپاد پرو و ایرپاد مکس است و روی ایرپاد های دیگر فعال نمیباشد. شما میتوانید حالت های نویز کنسلیشن یا حالت شفافیت صدا را انتخاب کنید و یا کلا آن را خاموش کنید.

تنظیمات صدا در ایرپاد

حذف صدا های اطراف (Noise Cancellation)

وقتی این حالت را در تنظیمات ایرپاد فعال میکنید صدا های اطرافتان را به مراتب کمتر میشنوید و میتوانید روی صدایی که از ایرپادتان پلی میشود تمرکز کنید.

حالت شفافیت (Transparency)

حالت شفافیت یه جورایی برعکس حالت حذف صدا های اطراف است. وقتی حالت شفافیت فعال است به شما کمک میکند صدا های اطراف را بهتر بشنوید.

خاموش (off)

حالت خاموش هم یعنی این که نه حال شفافیت فعال باشد و نه حالت حذف صدا های اطراف.

تنظیم دکمه های ایرپاد

در بخش زیر شما میتوانید تنظیم کنید که با نگه داشتن دکمه های ایرپاد چه اتفاقی بیوفتد. برای هر گوش هم میتوانید تنظیمات متفاوتی را انجام دهید. برایو ورود به تنظیم اکشن های دکمه های ایرپاد گوش چپ روی Left کلیک کنید و برای راست روی Right کلیک کنید.

تنظیمات دکمه های ایرپاد

به عنوان مثال الان وارد تنظیم دکمه ی ایرپاد سمت چپ شدیم. همانطور که میبینید میتوانید برای نگه داشتن دکمه ی ایرپادتان اکشن و اتفاقاتی را تنظیم کنید. مثلا اگر سیری (Siri) را انتخاب کنید٬ وقتی که دکمه ی ایرپادتان را نگه میدارید سیری برای شما فعال میشود و میتوانید با آن صحبت کنید. یا حتی میتوانید برای ایرپاد های پرو و مکس اکشن های مربوط به تنظیمات صدا را تنظیم کنید.

تنظیمات دکمه ی ایرپاد

تست بالشتک پلاستیکی (مخصوص ایرپاد پرو Ear Tip Fit Test)

این بخش فقط مخصوص ایرپاد پرو است. با کلیک روی گزینه ی Ear Tip Fit Test یک آهنگ در ایرپاد پرو ی شما پلی میشود و بعد از پلی شدن اهنگ به شما میگوید که آیا بالشتک های پلاستیکی ایرپاد (Ear Tip) شما مناسب گوش شما هست یا خیر. این قابلیت به شما کمک میکند تا بهترین Ear Tip را از بین سایز های متوسط٬ کوچک و بزرگ انتخاب کنید.

تست بالشتک پلاستیکی ایرپاد Ear Tip Fit Test

تشخیص خودکار گوش (Automatic Ear Detection)

وقتی که این گزینه فعال است٬ ایرپاد شما به صورت خودکار وقتی در گوش شما قرار میگیرد گوش شما را تشخیص میدهد. و اگر آن را خاموش کنید دیگر به صورت خودکار گوش شما را تشخیص نمیدهد.

اتصال به همین دستگاه (Connect to This iphone)

شما میتوانید تنظیم کنید که آیا ایرپاد شما به صورت اتوماتیک هر دفعه که از آن استفاده میکنید به این آیفون متصل شود (Automayically) و یا اگر آخرین بار به این ایفون متصل بوده دوباره به آن وصل شود (When Last Connected to This Phone)

تنظیمات اتصال ایرپاد به ایفون

تست صدا های سه بعدی (Spatial Audio)

حالت صدا های سه بعدی یا Spatial Audio فقط مخصوص ایرپاد پرو و ایرپاد مکس میباشد. این حالت به صورتی است که شما یک موسیقی را به صورتی میشنوید که انگار در یک سالن کنسرت هستید! ایرپاد شما تشخیص حرکت سر شما این حالت را به شما میدهد که از هر طرف یک صدا می آید دقیقا مانند یک کنسرت.

برای تست کردن این حالت کافیه در تنظیمات ایرپاد روی Spatial Audio کلیک کنید. سپس برای شکا یک صفحه مانند شکل زیر باز میشود. کافیه حالت آن را روی Spatial Audio مانند عکس زیر قرار دهید و از امتحان آن لذت ببرید.

تست صدا های سه بعدی برای ایرپاد Spatial Audio

تنظیمات میکروفون ایرپاد (Microphone)

در این بخش شما میتوانید تنظیم کنید که ایرپاد سمت چپ شما به عنوان میکروفون استفاده شود و یا ایرپاد سمت راست. و یا میتوانید تنظیم کنید که خودش به صورت اتوماتیک بین هردو ایرپاد تغییر دهد. گزینه ی اول Automaticalli Switch Airpods همان حالت اتوماتیک است. گزینه ی دوم Always Left Airpod یعنی همیشه از ایرپاد سمت چپ به عنوان میکروفون استفاده کن و گزینه ی آخر هم Always Right Airpod ایرپاد سمت راست را به عنوان میکروفون انتخاب میکند.

تنظیمات میکروفون ایرپاد

بهینه سازی شارژ ایرپاد (Optimized Battery Charging)

اگر این گزینه فعال باشد٬ ایفون و ایرپاد شما با استفاده از بررسی کردن روتین شارژ روزانه ی ایرپاد شما صبر میکند تا شارژ ایرپاد شما بیشتر از ۸۰ درصد شود تا زمانی که نیاز به استفاده از آن را داشته باشید.

قسمت (About)

این قسمت اطلاعات مربوط به دستگاه شما را نشان میدهد که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

قسمت About ایرپاد

اسم مدل (Model Name)

در این بخش نام مدل دستگاه خود را مشاهده میکنید.

شماره ی مدل (Model Number)

این قسمت شماره ی مدل ایرپاد شما را نمایش میدهد.

شماره سریال (Serial Number)

این قسمت مربوط به شماره سریال دستگاه شما است.

نسخه (Version)

و در اخر این قسمت ورژن دستگاهتان را نشان میدهد.

تاریخ گارانتی (Limited Warranty)

در این قسمت شما تاریخ گارانتی دستگاه خود را میبینید.

تنظیمات دیسکانکت کردن و حذف کردن ایرپاد

در این قسمت شما میتوانید اتصال ایرپاد خود را از دستگاهتان قطع کنید و یا کلا آن را حذف کنید که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

تنظیمات دیسکانکت کردن و حذف کردن ایرپاد

قطع کردن اتصال ایرپاد از آیفون (Disconnect)

اگر میخواهید اتصال ایرپاد را از ایفون خود قطع کنید کافی است روی گزینه ی Disconnect کلیک کنید. وقتی که اتصال دستگاه را از ایفونتان قطع میکنید مانند این است که سیم یک هندزفری سیم دار را از گوشی خود کشیده اید. و بعد از قطع اتصال میتوانید آن را به دستگاه های دیگری متصل کنید.

حذف ایرپاد (Forget)

اگر میخواهید کلا اتصال ایرپاد شما از گوشیتان قطع شود کافی است روی گزینه ی Forget کلیک کنید. دقت کنید بعد از این که ایرپاد را حذف میکنید٬ دیگر ایرپاد شما به صورت خودکار به آیفونتان متصل نمیشود و باید دوباره آن را به آیفون خود معرفی کنید تا این اتفاق بیوفتد.

با تشکر که تا اینجا همراه ما بودید. امیدواریم که این آموزش به شما کمک کرده باشدو اگر سوالی درباره ی این مقاله دارید حتما در بخش نظرات از ما بپرسید ما خوشحال میشیم که بتونیم کمکتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *